5. října 2012 2. patro

kompletní prohlídka druhého patra

kompletní prohlídka druhého patra

Nafilmovali jsme pro Vás Domov Daliborka. V této části se můžete seznámit s druhým patrem našeho Domova. Klip není komentovaný. Komentáře k přízemí naleznete pod videem. V rámci sociální služby chráněného bydlení je v tomto patře k dispozici celkem 7 bytů, konkrétně byty č. 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 a 38. Jestliže si nepřejete sledovat celé video, máte možnost sledovat pouze jednotlivé bytové jednotky, které jsou samostatně rozděleny.

Zahrada

Ve videu, kde je zaznamenáno přízemí areálu, je virtuální prohlídka - přízemí. Zahrada slouží k relaxování. Plánuje se zde její zkulturnění pro chráněný prostor našich uživatelů. Na kameře je také vlevo patrný balkón, jehož vstup je bezbariérově umožněn skrze jídelnu. Z balkónu je také možno sejít do zahrady. Pokud to počasí dovolí, je možné na této terase i sedět, svačit... Kamera také ukáže i výtah, který vede páteří celého domu. Je tedy možné do i ze zahrady vstupovat bezbariérově.

Prostory

Všechny místnosti jsou popsané, chodby jsou označené nouzovými východy a po stranách mají upevněna zábradlí. Domov Daliborka je řešen takovým způsobem, aby nebylo zapotřebí schodů. Po celém areálu je tedy možné se pohybovat bez větších obtíží na vozíku. Prahy, které byty mají, jsou jednak odnímatelné, ale také splňují normu pro bezbariérovost se svou výškou 1 cm. Jednotlivá patra mají jiné kachličky ve sprchových koutech. V přízemí mají barvu zelenou, v prvním patře kávovou a ve druhém patře modrou. Cílem prostor našeho Domova Daliborka je vytvořit domácí prostředí.

Návštěvy

Každý byt má svůj zvonek, takže návštěva se může ohlásit skrze zazvonění. Každý uživatel má jednak klíč od svého bytu, ale také čip, který funguje ode všech vnějších dveří. Návštěvy nejsou časově omezeny.